The World Games 2017 - Klub Sportowy Podwawelski

World Cup Rock'n'Roll Acrobatic już 22 kwietnia 2017 r. w Krakowie, ale wielkimi krokami zblirzają się też Światowe Igrzyska Sportowe - The World Games 2017 we Wrocławiu,

na które wraz z naszą czołową parą Anią Miadzielec i Jackiem Tarczyło serdecznie zapraszamy.

Pragnieny przypomnieć, że w roku 2013, 14-go września na Word Dance Sport Games w Kaohsiung (Tajwan) Polskę reprezentowała właśnie para - Jacek Tarczyło i Anna Miadzielec, która po bezbłędnym występie zdecydowanie zwyciężyła i zdobyła złoty medal. Sukces został powtórzony niespełna dwa miesiące później. Dnia 09.11.2013 na Mistrzostwach Świata w Winterthur (Szwajcaria) Jacek Tarczyło i Anna Miadzielec po raz drugi w swojej karierze zdobywają Mistrzostwo ŚwiataKolejny 2014 rok był podkreśleniem dominacji naszej pary, która po zdobyciu złotego medalu w Mistrzostwach Europy, powtórzyła sukces zdobywając po raz trzeci złoty medal w Mistrzostwach Świata 2014 i po raz czwarty w roku 2016 r. (obejrzyj video tutaj...:) Jacek Tarczyło i Anna Miadzielec znajdują się również w gronie reprezentantów Polski na Puchar Świata w Rock'n'Rollu Akrobatycznym Kraków 2017, jak też na The World Games 2017 we Wrocławiu.

Dyscyplina sportu Rock'n'Roll Akrobatyczny obecna jest jest na Igrzyskach The World Games od 2001 roku.

Nie zabraknie jej również na The World Games - Wrocław 2017.

The World Games - Wrocław 2017                             

Blisko 4 tysiące sportowców ze 100 krajów świata. Rywalizacja w 31 dyscyplinach na arenach w całym Wrocławiu. The World Games będzie największą imprezą sportową w roku 2017 w Polsce, ...przeczytaj więcej tutaj!

 

W stolicy Dolnego Śląska zobaczymy najlepszych zawodników w swoich dyscyplinach. Impreza odbywa się pod patronatem MKOl. To będzie jubileuszowa, dziesiąta edycja Igrzysk. Poprzednie organizowano między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii. W 2013 roku TWG po raz pierwszy zorganizowano w Ameryce Południowej. Gospodarzem było kolumbijskie Cali. Po Wrocławiu, w roku 2021 sportowców gościć będzie amerykańskie Birmingham, stolica stanu Alabama.

Zawodom towarzyszy wielkie zainteresowanie mediów. Relacje z wrocławskich zmagań trafią do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach.

Dyscypliny the World Games ....... przeczytaj więcej tutaj !

E n g l i s h 
 F r e n c h 
 R u s s i a n 
P o l s k i

Alojzy Nowak Prezes Polskiego Związku Rock'n'Rolla Akrobatycznego


Organizatorzy World Cup Rock'n'Roll Acrobatic Krakow 2017: