Dorota Lipka-Nowak : 

trener tańca i gimnastyki sportowej, nauczyciel w Szkole  Podstawowej Nr 25 w Krakowie, doktor nauk o kulturze fizycznej AWF Kraków. Autorka pierwszej w Polsce książki pt: „Rock’n’Roll Akrobatyczny. Teoria i praktyka”. Organizatorka wielu szkoleń, warsztatów i obozów tanecznych, kursów instruktorskich i konwencji metodycznych. Od dziecka związana ze sporem :

 - zawodniczka TS Wisła Kraków, Mistrzyni Polski w gimnastyce sportowej http://historiawisly.pl/wiki/index.php?title=Dorota_Lipka 

- Wraz z mężem Alojzym Nowakiem zdobyła Mistrzostwo Polski w Rock’n’Rollu Akrobatycznym, 4 miejsce na Mistrzostwach Świata w Wiedniu. Wielokrotna finalistka Mistrzostw i Pucharów Świata w Rock’n’Rollu Akrobatycznym.

Sportowe wychowanie, dyscyplina  i determinacja w działaniu, wpływają na wysoki poziom mojej pracy  z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Wynikiem kreatywnych działań są sukcesy  zawodników Klubu :

-  wielokrotne Mistrzostwo Polski w kategoriach młodzików, juniorów i seniorów,

-  II miejsce w World Cup w kategoriach młodzików, juniorów i seniorów,

- V miejsce w Mistrzostwach Świata Formacji Seniorek.

Ciągłe poszukiwania, samodoskonalenie oraz  współpraca z wieloma wybitnymi trenerami i teoretykami sportu  motywują mnie do dalszego działania.