AKTYWNY SENIOR

Klub Sportowy PODWAWELSKI działający od 23 lat na osiedlu Podwawelskim rozszerzył swoją ofertę programową o zajęcia sportowe dla seniorów. Wychodząc na przeciw widocznym potrzebom społeczeństwa wieloletnia trenerka gimnastyki, tańca i fitnessu dr Dorota Lipka-Nowak zakończyła dodatkowe szkolenie „Gimnastyka dla osób starszych" w Studio Ruchu Rehabilitacji i Pilates „REHAFIT" w Gliwicach i teraz patronuje nowemu projektowi.

Celem nowego projektu jest aktywizacja osób starszych z Dzielnicy VIII. Aktywność ruchowa i uprawiane sportu na miarę swoich możliwości decydują o sprawności psychofizycznej i wydolności fizjologicznej w starszym wieku. Organizowane specjalistyczne zajęcia dla grup seniorów ukierunkowane są na mobilizację i stabilizację odcinków kręgosłupa, uruchomienie stawów w tym stóp i dłoni, ćwiczenia oddechowe i relaksację oraz zabawową formę integracji.

Klub PODWAWELSKI jest w pełni przygotowany do prowadzenia takich specjalistycznych zajęć zarówno pod względem wyposażenia jak i profesjonalnego przygotowania instruktora. Dysponuje salami z przyborami do gimnastyki i rekreacyjnych zajęć ruchowych - maty, piłki, wałki, taśmy, hantle, krzesła. Dbając o bezpieczeństwo naszych seniorów zakupiliśmy specjalistyczne dyski pneumatyczne do ćwiczeń oraz piłeczki rehabilitacyjne, które w większym stopniu zaangażują ćwiczących jak również wprowadzą element zabawowy do zajęć.

Gimnastyka dla seniorów na stałe wpisała się w grafik zajęć - dwie grupy we wtorki o godz 16 i godz 17. Klub Sportowy PODWAWELSKI wprowadzając ofertę zaproponował zniżki na karnety dla seniorów, a dzięki dofinansowaniu z Dzielnicy 8 i Miasta Krakowa zajęcia do końca roku 2023 są bezpłatne.

KONTAKT: Klub Sportowy PODWAWELSKI ul. Komandosów 21

e-mail: podwawelski@rocknroll.pl tel. 12 266 54 05, 501 702 640